دکوراسیون اتاق کودک چگونه باید باشد ؟

دکوراسیون اتاق کودک چگونه باید باشد ؟

دکوراسیون اتاق کودک چگونه باید باشد ؟

برای تشخیص چگونگی چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کودک در وهله ی اول باید سن کودک دلبندمان درنظر گرفته شود.

چیدمان اتاق نوزاد از آن جهت که فضایی است که نوزاد برای اولین بار ماندن در آن را به تنهایی تجربه میکند اهمیت زیادی دارد، به همین خاطر آرامش بخش بودن اتاق کودک مهمترین چیزی است که بر اساس آن تصمیم میگیریم که چگونه یک فضای امن و سرگرم کننده برای کودک عزیزمان با خلاقیت بسازیم.

برای ایجاد حس امنیت در دل کودک عزیز میتوان یک صندلی در کنار تخت او برای پدر و مادر اختصاص داد تا بتوانند در کنار فرزندشان بمانند و با قصه ای شیرین او را برای خواب آماده کنند.

همچنین برای تضمین روشنایی اتاق در نیمه شب در صورتی که فرزند نازنینمان از خواب بپرد میتوانیم از آباژور های جذاب و زیبایی استفاده کنیم که تکمیل کننده ی دیزاین اتاق باشد و با طراحی ست خواب کودک همخوانی داشته باشد.

جنسیت کودک نیز باعث میشود پدر و مادر رنگ اتاق و دکوراسیون کودک را راحت تر انتخاب کنند اما همیشه نباید این تفکر در میان  باشد که برای فرزند دختر اتاقی با تناژ صورتی و بنفش انتخاب کنیم و برای پسران اتاقی آبی.

رنگ های روشن چون منعکس کننده ی آرامشی بی پایان اند انتخاب مناسب تری برای نوزادان تا ۲ سال هستند و میتوان از سبز روشن ،آبی کمرنگ، لیمویی ،یاسی ،کرم و سفید برای طراحی اتاق کودک استفاده کنیم.کودکان ۲ سال به بالا خودشان نقش بسیار پر اهمیتی را در انتخاب دیزاین مناسب اتاق ایفا میکنند به این صورت که به رنگ خاصی تمایل دارند و یا بین اسباب بازی های انسان و حیوان ارتباط بیشتری با یکی از آنها برقرار می کنند و این کمک بزرگی به انتخاب والدین کودک میکند

در این صورت والدین میتوانند علاقه مندی های کودک دلبندشان را تشخیص دهند و با توجه به شخصیت ها و رنگ موردپسند او تم مناسب اتاق را با خیالی راحت انتخاب کنند چون اطمینان دارند که فضایی جذاب برای فرزندشان در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که کودکان بی وقفه در پی به حقیقت رساندن رویاهای ذهنی خود هستند ممکن است ازهرجایی از خانه برای کشیدن نقاشی های خود استفاده کنند به همین خاطر بهتر است فضایی روی دیوار اتاق  مانند پوستر یا وایت بردی بزرگ با حاشیه ای جذاب و طرح دلخواه شما به همین منظور در نظر گرفته شود تا هر زمان که کودک اراده کند بتواند به راحتی آنچه را که دوست دارد از تخلیات خود بیرون بیاورد و نقش بزند.

زمانی که ما باید برای دو فرزند دوقلو با دو جنسیت متفاوت طراحی دیزاین کنیم میتوانیم به جای استفاده از دو تم متفاوت با دو طیف رنگی از یک رنگ مشترک با عکس های دو کودک عزیزمان استفاده کرد که امکان چاپ آنها بر روی ست خواب، پرده، لوستر، فرش و آباژور وجود دارد.

از پرکاربرد ترین وسایل اتاق کودک متر قدی است که رشد کودک را برای مدتی خاص زیرنظر میگیرد.

پرودک این امکان را برای والدین عزیز فراهم آورده است که با سلیقه ی خودشان تمامی وسایل اتاق کودک را به دلخواه خود سفارش دهند و آنچه را که دوست دارند بر روی وسایل کودک مشاهده کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها